Uroda

Dlaczego nie warto korzystać z jednorazówek?

Maszynki jednorazowe cieszą się dużą popularnością. Są tanie i łatwo dostępne, ale niestety na tym kończą się ich zalety. Jednorazowe maszynki nie tylko są nieekologiczne, ale także szkodzą Twojej skórze, podrażniając ją. 

Zacznijmy od pędzla.

Aby golenie było jak najbardziej komfortowe, należy wybrać pędzel z naturalnego włosia.  Na rynku mamy dostęp do pędzli wykonanych z różnych włosów, np.: borsuka, dzika czy konia. Najbardziej skutecznym jest pędzel z włosia borsuka, gdyż doskonale wchłania wodę, przez co golenie staje się dużo bardziej efektywne i zdecydowanie przyjemniejsze. Ponadto, pędzle z naturalnym włosiem dużo dłużej utrzymują ciepło i wilgoć. 

Akcesoria do golenia

Warto także zaopatrzyć się w inne akcesoria do golenia. Aby dobrze dbać o pędzel i mieć pewność, że nie uszkodzimy go, przechowując go w szafce lub kosmetyczce, warto zainwestować w specjalny stojak na pędzel. Dzięki zamontowanej przyssawce, nie musimy trzymać pędzla w zamknięciu, a możemy przyczepić go do lustra lub ściany i mieć go zawsze pod ręką.

Akcesoria, akcesoriami, ale tradycyjne golenie to też brzytwa! Przede wszystkim, wybieramy taką brzytwę, która jest dostosowana do naszych umiejętności i jest dobrze naostrzona. Nie uzyskamy wymarzonego efektu golenia, jeżeli nasz sprzęt nie będzie w pełni funkcjonalny, dlatego tak ważne jest, aby regularnie dbać o ostrze.

Tradycyjne golenie

Przy tradycyjnym goleniu, do którego używamy brzytwę, należy regularnie ostrzyć
i polerować. Polerowanie zapobiega korozji, która może powstawać w skutek używania jej. Najlepsze do ostrzenia brzytew są pasy z naturalnej skóry. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *