Uroda

Golenie brzytwą – jak zacząć?

Wielu mężczyzn zastanawia się nad przejściem na golenie się brzytwą. Jednakże, tylko o tym myślą, nie wprowadzając planu w życie. Dlaczego? Być może przez to, że golenie brzytwą zajmuje trochę więcej czasu niż maszynką elektryczną, a przy tym jest nieco trudniejsze.

Jak zacząć golić się brzytwą?

Po pierwsze, odpowiednio przygotuj twarz. Przed przystąpieniem do czynności golenia, należy dokładnie obmyć twarz ciepłą wodą. Warto także nałożyć pre shave, którego zadaniem jest ułatwienie poślizgu ostrza. Twarz przygotowana? No to golimy!

Jak się golić, aby nie wyrządzić sobie krzywdy?

Krem do golenia nakładamy pędzlem (lub rękoma, okrężnymi ruchami). Im dokładniej przygotujemy twarz, tym łatwiej będzie nam się goliło.  Pamiętajmy, aby brzytwę trzymać w naszej dominującej ręce w odpowiedniej pozycji. Musimy pamiętać o tym, że skóra twarzy powinna być napięta przez cały czas. Utrzymujemy narzędzie mocno i pewnie, pod kątem 30 stopni, ale tak, aby nie naciskać na brzytwę zbyt mocno. Golenie wykonujemy z włosem, nie pod włos! 

Jak dbać o brzytwę? 

Po zakończeniu golenia, brzytwę należy odpowiednio wyczyścić, najlepiej pod bieżącą wodą, a następnie wysuszyć bawełnianym ręcznikiem. Ważne jest, także to, aby co jakiś czas naoliwiać brzytwę. Przechowujemy ją w suchym miejscu.

Golenie profesjonalne?

Jeżeli jednak stresuje Cię przejście na golenie się za pomocą brzytwy, skorzystaj z usług profesjonalistów. Barberzy zabieg ten mają opanowany do perfekcji. Pomogą Ci nie tylko w strzyżeniu zarostu, ale również mogą doradzić i pomóc wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. A kto wie, może po paru wizytach, odważysz się jednak na samodzielne golenie brzytwą? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *