Wydarzenia

Stargard – ciekawe wydarzenia w 2023

Stargard oferuje swoim mieszkańcom oraz turystom wiele ciekawych wydarzeń w roku 2023. Od kultury, przez sport, po rozrywkę, Stargard ma coś dla każdego. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wydarzeń, które warto odwiedzić w tym roku.

Festiwal Kultury Kresowej

W czerwcu odbędzie się Festiwal Kultury Kresowej, podczas którego będzie można zobaczyć występy zespołów folklorystycznych, koncerty oraz degustacje potraw kresowych. To doskonała okazja, aby poznać bogatą kulturę tego regionu oraz posmakować jego specjałów.

Maraton Stargard

W lipcu odbędzie się Maraton Stargard, podczas którego biegacze będą mogli wziąć udział w trasach o różnym stopniu trudności. Jest to doskonała okazja, aby połączyć pasję do biegania z poznaniem pięknych zakątków miasta.

Festiwal Komiksu

W sierpniu odbędzie się Festiwal Komiksu, podczas którego będzie można zobaczyć wystawy, spotkać się z twórcami oraz wziąć udział w warsztatach. To doskonała okazja, aby poznać świat komiksu i spotkać się z innymi miłośnikami tego gatunku.

Festiwal Filmowy

W październiku odbędzie się Festiwal Filmowy, podczas którego będzie można zobaczyć filmy z różnych krajów oraz spotkać się z twórcami. To doskonała okazja, aby poznać różnorodne kinematografie oraz poznać z bliska twórców filmowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy

W grudniu odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego będzie można zakupić świąteczne ozdoby, rękodzieło, a także posmakować specjałów kuchni regionalnej. Atmosfera jarmarku bożonarodzeniowego pozwoli poczuć magię świąt i przygotować się do nich w odpowiedni sposób.

Koncerty na rynku

W ciepłe miesiące, na rynku miasta odbędą się liczne koncerty z udziałem znanych artystów z różnych gatunków muzycznych. Jest to doskonała okazja do wyjścia z domu i posłuchania dobrej muzyki na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny.

Dni Stargardu

W sierpniu odbędzie się “Dni Stargardu” – impreza plenerowa połączona z parada uliczna, koncertami, wystawami, pokazami i konkursami. Wydarzenie ma na celu promocję miasta i jego walorów turystycznych oraz przedstawienie jego historii i kultury.

To tylko kilka przykładów wydarzeń, jakie odbędą się w Stargardzie w 2023 roku. Miasto oferuje jeszcze wiele innych atrakcji i ciekawych miejsc do odwiedzenia, dlatego warto je odwiedzić i poznać je bliżej. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie i na długo zapamięta swój pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *